UroRajd 2017

 DSC 0098

Liczba zachorowań na raka prostaty wciąż rośnie. Ale - dzięki odpowiedniej diecie, aktywności fizycznej, kontroli stresu i unikania używek, możemy ograniczyć ryzyko wystąpienia choroby. Do skutecznej walki z rakiem prowadzą naprawdę proste kroki. Nasz szpitalny Oddział Urologiczny pod przewodnictwem dr. n. med. Rafała Walczaka zorganizował 7 października tego roku pierwszy w Przemyślu UroRajd. W ten sposób włączyliśmy się w światową kampanię profilaktyczną, zobacz: http://www.urologyweek.org/events/. W Przemyślu wystarczyło wsiąść na rower, pokonać trasę, otrzymać nagrody i oczywiście poznać zasady przeciwdzialania chorobie. 

 

Kto nie był niech żałuje. Kto był, wie jak było sympatycznie.

Choć sobotni poranek nie zapowiadał pięknej pogody, było pochmurnie i chłodno, to frekwencja dopisała. Pod hasłem aktywności i dobrej zabawy kilkadziesiąt osób przejechało szlakiem rowerowym Twierdzy Przemyśl. Uczestnicy rajdu ruszyli o godz. 10.00 spod szpitala, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie rajdu wraz z rozdaniem numerów startowych. Natomiast meta była na Forcie VIII Łętownia. Wspólna biesiada miłośników zdrowego stylu, której można było uzupełnić utracone w czasie przejazdu kalorie (zupa dyniowa, ognisko z pieczeniem kiełbasy) wraz z konkursami i nagrodami były zwieńczeniem udanej akcji. Kilka godzin imprezy przeplatane różnymi atrakcjami m.in.: zwiedzanie Fortu, wystrzały z armaty oraz prezentacja broni przez grupę rekonstrukcji minęły w mgnieniu oka.

Szczególne podziękowania za pomoc w sprawnej organizacji imprezy kierujemy do pana dr. Rafała Walczaka kierownika Oddziału Urologii, inicjatora przedsięwzięcia i współorganizatora imprezy.

Do powodzenia imprezy przyczynili się również sponsorzy, bez życzliwości, których nie udałoby się zorganizować Rajdu: pan Maciej Kamiński radny Rady Miasta, pan Marek Wałczyk radny Gminy Przemyśl, pan Piotr Ochenduszko – Właściciel Piekarni i Wytwórni Makaronów.

Z całego serca dziękujemy wszystkim Partnerom: Przemyskiemu Towarzystwu Cyklistów OLIMPIONIK, Grupie Rekonstrukcji Historycznych Altyleria, panu Wiesławowi Sokolikowi - zarządcy Fortu VIII Łętownia Twierdzy Przemyśl oraz panu Pawłowi Karpiakowi za piękne zdjęcia wykonane z drona.

W procesie podejmowania działań w kreowaniu zdrowego społeczeństwa nie możemy przecenić roli mediów, dzięki którym impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Za fascynujący rajd wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i oczywiście zapraszamy na następny rok.

 

Galeria ikona wpisu